Greensmith Memorial Trial

Thank you to everyone that took part in the 2019 Greensmith Memorial Trial. South Birmingham Motor Club would especially like to thank the land owners for the use of their land, the Farlow and Oreton Village hall, the Roberts family, and all the observers and officials without whose help this trial would not have been possible.

Click Here to download a full copy of the results

Solo Entries

No.Rider NameMachineClubClassScore
1Alan MilesDrayton 250SBMCClass D18
2Colin LeeseHonda 200SBMC Class FRTD
3Stu Matthews Beta 300ccBewdley Class H16
4Steve ThompsonHonda 200Dudley MCCClass F12
5Christian PearsonBSA C15Dudley & District MccClass D33
6Dave WoodGarelliStafford AutoClass F9
7mark wellsMontesa 260South Shropshire mccClass H24
10Geoff Muston125TL HondaWaltham ChaseClass F32
11Andy RidleyVERTIGO 250Malvern MCCClass H19
12Dave daleGasgasBognor Class H19
13Tony Bradley Bsa bantam Leamington victory Class CN/S
14John Sanders250 JamesWye Valley A.C.Class C19
15Antony CharlesFantic 240Stafford AutoClass F25
16shaun browntriumph 3tabanovallumClass C42
17David BeckettMontesa 300Zona oneClass H53
18alanwright250 jamesstratford Class D53
19Steve AllenMatchless G3LCdursley mc&lccClass A9
20Graham Greaves350 Triumph TwinBewdleyClass D58
21Darren lobb Montesa 4rt 260Redditch mccClass H14
22Dan Sanders240 FanticWye Valley A.C.Class F14
23Andrew CoombeVirtigoBewdleyClass H31
24Steven hayBSA bantam 175Kings nortonClass D15
25John JackaMatchless G3LCZONA ONE MCCClass B19
26Gerry MinshallJames 250Gerry MinshallClass C34
27ALAN HALFORDTriumph CubLEAMINGTON VICTORYClass D12
28Michael Flanagan250 VertigoDudleyClass H0
29Steve Sell250 OssaMARBognorClass E12
30malcolm peberdybultaco 340normandy mccClass E17
31Danny LittlehalesFrancis BarnettStaffs MoorllandsClass D11
32Ian peberdyBsa bantamNormandy mccClass D3
33Keith Wellsbsa bantam 175Kings NortonClass DRTD
34john dodsworthbsastafford autoClass CRTD
35Merv Powellmatchless g3cwye valleyClass B29
36Scott brookesVertigo 250RedditchClass H5
37Ade Robinson Gasgas 250 txt pro 2Staffs Moorland MCCClass H29
38Dave Fowler Yamaha ty 175Redditch mccClass F11
39Chris PoelBSA BantamStratford-upon-Avon mccClass D9
40paul cookFrancis Barnettstafford autoClass D27
41Joe Moore260 MontessaDudleyClass H18
42Steve clift Gasgas 300 Dudley and district mccClass H11
43Colin Mew250 Gas GasAlton MCCClass H45
44Steve Higley410 MatchlessStratford upon AvonClass BN/S
45Ian cookSuzuki 325 Beamish Redditch Class F59
46Keith GARDNERBSA Bantam 185ccBewdleyClass C4
47Chris woodhouseBetaSbmccClass H28
48Mark Lucas280 C15 BSAStourbridgeClass D28

Sidecar Entries

No.Rider NamePassenger NameMachineClubClassScore
8Paul FishlockDebbie MerrellAriel. 500Normandy MCCClass G27
9 Peter PesterfieldDeborah SmithArielHaslemereClass G43